Pierwszy na świecie klimatyzator Haier wydrukowany w 3D

Pierwszy na świecie klimatyzator Haier wydrukowany w 3D

Na targach Appliance & Electronics Word Expo 2015 w Szanghaju, Haier zaprezentował swój najnowszy produkt - w pełni funkcjonalny klimatyzator, który został stworzony z technologii druku 3D. Jest to pierwszy na świecie taki klimatyzator, który został wykonany w oparciu o tę technologię.

 

Wykorzystanie technologii 3D umożliwia dostosowanie klimatyzatora do potrzeb klienta. W przyszłości klienci będą mogli wybierać kolor, styl, wydajność, a nawet strukturę modelu. Oznacza to, że klimatyzator Haier zapowiada się być idealnym rozwiązaniem dla konsumentów, którzy chcą w pełni dopasować styl urządzenia do swojego wnętrza. Dodatkowo będzie możliwość umieszczenia nazwy, zdjęcia czy nawet loga firmy na urządzeniu.

 

 

Model przedstawiony na targach wzbudził ogromne zainteresowanie. Na potrzeby targów stworzony został tylko jeden model i został już sprzedany za około 6400$. Firma Haier przygotowuje się do uruchomienia platformy projektowej, co oznacza, że w przyszłości każdy będzie mógł zamówić drukowany 3D klimatyzator.